Концентратор на кислород од 3 литри со напредна PSA технологија и машина со мала тежина од 12 кг

Краток опис:

♦Супериорна технологија за атомизирање на кислород

♦Напредна PSA технологија

♦Франција Увезено молекуларно сито креветче

♦Алармен систем за исклучување


Детали за производот

Концентратор на кислород од 3 литри со напредна PSA технологија и машина со мала тежина од 12 кг

 

3L oxygen concentrator with advanced P (

 

 

Концентратор на кислород

 

Детали за производот:

♦Систем за тајминг и временско поставување

♦Компактен дизајн и мала тежина само 13 кг

♦Заштита на животната средина, без штетно при користење

 

Функции:

♦Аларм за исклучување, Заштита од преоптоварување, Аларм за висок/низок притисок, Аларм за температура, Индикација за код за грешка, Небулизатор, Аларм за чистота на кислород

 

Спецификација:

♦ Модел: KSN-3 Elite

♦ Чистота на кислород: 93±3%

♦ Опсег на проток: 1-5L

♦ Влезен напон: 220V/50HZ

♦ Бучава: 43dB

♦ Излезен притисок: 40-60 kPa

♦ Моќност: 240W

♦ Тежина: 13 кг

♦ Големина: 350mm×340mm×475mm

Внимание:

♦ Дизајнот на системот за аларм има за цел да го надгледува работниот концентратор на кислород во случај на ситуации како што се исклучување, ненормален притисок или индикатор за работна состојба на опремата.Сите аларми на машината се технички аларми.

♦ Вклучува звучен алармен систем и визуелен алармен систем.Напојувањето е вклучено, ќе има звук на зуење кога ќе се исклучи напојувањето во секое време заедно со вклученото црвено светло, што се нарекува звучен аларм со висок приоритет.

♦ За време на нормална работа, исклучете го концентраторот доколку има аларм.

♦ Концентраторот на кислород KSN-3 може да се исклучи со опрема за тајминг.Најдолгиот период е 10 часа.Временскиот интервал може да биде 10 минути (во рок од 1 час) или 30 минути (повеќе од 1 час).Кога ќе се постават часовите за исклучување, системот влегува во времето на одбројување и LCD-екранот од концентраторот на кислород ќе го прикаже преостанатото време.Кога преостанатото време ќе стане 0, концентраторот на кислород автоматски ќе се исклучи и ќе оди во статус на спиење.

♦ Кога концентраторот на кислород е во состојба на мирување, може да се рестартира со употреба на фрлач со безжичен далечински управувач.Кога е во работна состојба, далечинскиот управувач може да управува со активности како тајминг и исклучување.Макс.далечинскиот управувач е 50м.


  • Претходно:
  • Следно:

  • Поврзани производи